Камерън Нори достига финал на Сан Диего Оупън, след като побеждава Андрей Рубльов | новини за тениса

26 -годишната Камерън Нори достигна финала на ATP за пети път през 2021 г .; Вторият британски номер 28 в света ще се изправи срещу втория носител Каспър Ръд на финала в неделя, след като норвежецът победи българина Григор Димитров с 6-4 4-6 6-4.

Последна актуализация: 10/03/21 13:57 PM

Камерън Нори спечели първата си титла в ATP в Лос Кабос по -рано тази година

Британецът Камерън Нори, вторият носител, дойде отзад, за да победи топ -носещия Андрей Рубльов, за да стигне до финала на Сан Диего Оупън.

Нури победи топ руския носител с 3-6 6-3 6-4, за да стигне до петия си финал на сингъл през 2021 г.

Рубльов спечели началния сет с 6-3 за 35 минути, след като 26-годишният Нури проби в четвъртия гейм в мача, като играч No5 в света напред с 4-1.

Нури, който спечели първата си титла в ATP в Лос Кабос по-рано тази година, спаси три точки за брейк в третия гейм от втория сет, преди да пробие с 3: 1, след като руснакът изпрати бекхенд във вратата.

Световният номер 28 не се отказа от предимството си, като наложи третия сет в Калифорния, преди да разбие Рубльов в началото на решаващия сет и накрая да установи стабилна хватка, за да запечата победата.

„Всички чести на Андрей, защото той стреля и изигра страхотен тенис в началото, а след това успя да издържи бурята“, каза Нури.

„Това е голяма победа за мен, аз съм добър приятел на Андре, така че не е лесно да играя срещу него. Това определено е мач, който ще помня дълго.“

На финала в неделя Нури ще се изправи срещу втория носител Каспер Рууд, след като норвежецът победи българина Григор Димитров с 6-4 4-6 6-4.

Не забравяйте да ни последвате на skysports.com/tennis, нашия акаунт в Twitter Вграждане на туит & Sky Sports – Където и да сте! Предлага се за изтегляне сега на – iPhone и iPad И Android

READ  Мечтаната работа на Стилиян Петров беше прекъсната заради рак. Сега той иска да помогне на футболните звезди да планират бъдещето