Италия удължи перфектния квалификационен кръг с победа в България

Перфектните 10 победи в 10 мача в квалификационния кръг за Европейското първенство и сега две от две в квалификационния кръг за Световното първенство.

Италия, която не успя да се класира за Мондиал 2018, очевидно се възстанови.

Асури спечели с 2:0 срещу Северна Ирландия преди три дни в България в неделя благодарение на голове на Андреа Пелоти и Мануел Локадели.

Асури, който се класира за последните четири от Лигата на нациите, удължи непобедената серия до общо 24 мача.

Италианският отбор изпревари на три точки пред швейцарците, които играха в Литва.

Началото на мача Швейцария-Литва беше забавено, явно заради недостатъчно висок гол.

Пелоти отбеляза от дузпа през първото полувреме след лек фаул на Даниел Тимо след опит на Лоренцо Инсане.

Въпреки че вратарят лети в правилната посока, точковият удар на Пелоти отскочи от левия крак в ръката на Бламен Илие.

Италия устоя на нова дузпа през второто полувреме след контакт с голяма трудност с Пелоти, но съдията даде знак за игра.

Пелоти удари гредата, след като удари вратаря.

Локадели, който започна с пас на Марко Верати, се изви при удар, който беше заменен през второто полувреме. Това беше първият гол за националния отбор на 23-годишния Локател.

В петия си опит в България той отбеляза първата победа на Италия след три равенства и едно поражение.

България остана без точки, след като загуби първия си играч от Швейцария.

В сряда Италия ще посети Литва, а България ще посети Северна Ирландия.

(Отказ от отговорност: Тази история е създадена автоматично от синдикиран канал; само изображението и заглавието може да са преработени www.republicworld.com)

READ  турне в България. Майкъл Кацоли спечели финалния етап, заемайки второ място в генералното класиране – Астана