Италия срещу България – Доклад за футболни мачове – 28 март 2021 г.

В началото на квалификациите за Мондиал 2022 италианецът Андреа Пелоти и Мануел Локадели победиха България с 2: 0.

Въпреки доминирането, Италия се бореше да пробие домакините през първото полувреме, но поведе чрез дузпа, спечелена от Пелоти две минути преди почивката.

Квалификация за Световната купа на УЕФА за ESPN +: Предавайте игри на живо и преигравайте (само за САЩ)
Предавайте ESPN FC ежедневно на ESPN + (само за САЩ)

Имаше няколко шансове за второто полувреме, но зрителите получиха своята пета поредна победа – без да допуснат в това изпълнение – осем минути от времето благодарение на отличния завършек на Locatelle.

Италия ще се стреми да продължи със 100% старт, когато пътува до Литва в сряда, докато България, която сега е загубила първите два мача, ще посети следващата Северна Ирландия.

„Няма лесни игри“, каза треньорът на Италия Роберто Манчини. „Мислим, че винаги можем да спечелим, но трябва да внимаваме всички да застанат зад топката, знаейки, че има врагове. Съперникът игра без да гледа и беше още по-трудно да играе далеч от дома.“

Италианците, които спечелиха с 2: 0 срещу Северна Ирландия в откриващия си мач от група С миналия четвъртък, излязоха без загуба в 24 мача под ръководството на Манчини, с ранна атака срещу София.

Домакините се справиха лесно с Италия преди обяд в Torino Striker Pelotti в Италия, написан от Даниел Тимов, като отряза защитата на българите и даде възможност на зрителите да спечелят преднината от място.

The Асури Защитата, както беше в италианския фон, никога не се тревожеше след откриващия играч на Пелоти. Сега те имат шест чисти листа подред от дома си, който работи най-дълго в историята.

READ  Българските ресторантьори се противопоставят на новото правило за пропуск Ковит-19

Спортно-ударният удар на полузащитника на Сасуоло Локадели ще бъде запомнен като първият за страната му и за качеството на палтата – кърлинг удар в далечния ъгъл.