Италия се равнява на европейския непобеден рекорд при равенство с България

Италия не е загубила 35 мача, за да се изравни с европейския рекорд, поставен от Испания, но в четвъртък бе проведена с равенство 1: 1 от България в група C на квалификациите за Световното първенство.

В първия мач след спечелването на европейското първенство през юли Федерико Сиса не губеше време да подчертае Италия, завършвайки спретнато за 16 минути.

Аданас Елев обаче отбеляза равенство срещу хода на мача пет минути преди почивката, първият гол, който Италия отбеляза досега в квалификационната си кампания за Световното първенство.

През второто полувреме имаше едностранно движение, тъй като домакините търсеха победителя, но Zero Immobile беше отстранен от тесен ъгъл без усилие, а страната на Роберто Манчини изглежда не отвърна.

Стъпка:

Швейцарската ФА казва, че тестът Xhaka е положителен за Kovit-19

Въпреки равенството, Италия е в силна позиция да достигне Световното първенство през следващата година в Катар, оглавявайки групата с 10 точки от четири мача, четири точки ясно от второто място в Швейцария, въпреки че игра в два мача.

„Имахме шанс да спечелим, бързахме и малко прахосвахме за притежания“, каза капитанът на Италия Леонардо Бонучи. Рой игра. „Искахме да отпразнуваме новия старт с победа пред нашите фенове.“

Петдесет и три дни след победата на Евро 2020 над Англия, Италия започна с девет играчи на терена онази славна нощ на „Уембли“.

Прочетете още:

Ние не сме от световна класа, казва фон Гале на холандците

Livewire изиграха чист един-два с Immobile, преди да открият долния ъгъл напред, а Италия продължи да процъфтява след техния напредък.

Асирийците го видяха като равен на рекорда, поставен от Испания от 2007-09 г., Бразилия не само спечели 36 мача между 1993-96 г., но Ilive успокои публиката с истинска атака от половин България.

READ  Българката Нургюл Салимова спечели реми във финала на Турнира на кандидатите - Novinite.com

Атаката през второто полувреме се очакваше от европейските шампиони, но не се получи. Те имаха общо 27 изстрела, но не можаха да създадат тази убийствена възможност, тъй като публиката копаеше за добре спечелена точка.

Следващата среща на Италия със Швейцария в Базел в неделя, като България приема Литва.