Индиън Уелс: Андрей Рубльов победи българина Григор Димитров, за да влезе на полуфиналите

Отне само 90 минути на световния номер 7 Андрей Рубльов да победи Григор Димитров със 7-5 6-2 и да стигне до 1/4-финалите в Индиън Уелс с 13-ата си поредна победа.

Шампионът на Дубай се възползва от слаб сервис от българския си съперник, който допусна пет двойни грешки и беше счупен четири пъти, след като веднъж пропусна сервиса си в тазгодишното първенство.

Рубльов не беше в най-добрата си форма и се бореше да завърши първия сет, след като Димиторв изравни 5-5, което накара свирепия руснак да хвърли ракетата си и да излее силно разочарованието си в зоната на играчите.

Прочетете също: Индиън Уелс: Рафаел Надал удължи серията си без загуба до 19, след като изпревари Ник Киргиос, влиза в полуфиналите

Но той се прегрупира за почивката в следващия мач и изстреля четвъртото си ас, за да вземе първия сет.

Рубльов отново се бори близо до финалната линия, оставяйки мачбола да се изплъзне при сервис на Димитров при 5-1 и след това се сблъска с прекъсване на своя сервис при 5-2.

Но той отново коригира курса на кораба и подкрепи победата, когато Димитров изпрати дълъг ретур в мачта.

Прочетете също: Седемкратният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън казва, че празнуването на глобата ще помогне на младежите в неравностойно положение

„Знаех, че трябва да сервирам добре заради начина, по който играе от основната линия, начина, по който се движи, начина, по който играе с форхенд,“ каза Рубльов в интервю на корта. „Ще бъде наистина трудно, ако играя малко негативно.“

„Трябваше да бъда агресивен, защото знаех, че става въпрос кой първи ще започне да диктува играта.

READ  В България започва изграждането на най-голямата вътрешна фотоволтаична централа

Рубльов ще се изправи срещу сърбина Миомир Кекманович или американеца Тейлър Фриц в събота за място на финала на Masters 1000 в калифорнийската пустиня.