Изявление |  България 0-1 Република Ирландия Квалификации за регионалната купа на УЕФА

Изявление | България 0-1 Република Ирландия Квалификации за регионалната купа на УЕФА

Република Ирландия завърши квалификациите за Регионалната купа на УЕФА с победа с 1-0 над домакина България.

Джери Дейвис направи редица промени преди мача с класиране за финала, но Ирландия осигури третата си победа от три в 70-ата минута благодарение на пряк свободен удар на Стивън Чембърс.

Вратарят на Уестпорт Гари Кънингам влезе вместо капитана Брендън О’Конъл в първата му квалификация за Купата на регионите, докато Глен Дейли от Малахайд Юнайтед, Арън Хъмфрис от Килбарак Юнайтед и Джак Парк от Бонаки Юнайтед също бяха спрени от Люк Кейси.

Ирландия се класира с победи над Сан Марино в петък и победа с 4-0 над Румъния преди днешния финал срещу домакина България. Въпреки промените, Ирландия започна уверено и цяла България се бореше да пречупи решителната Ирландия.

И двете страни имаха малко шансове през първото полувреме, но Ирландия увеличи темпото на играта през второто полувреме и Чембърс от Гилестър Доникарни отбеляза фантастичен пряк свободен удар в 20-та минута, за да подпечата победата.

Аматьорите могат да очакват с нетърпение финалите през следващото лято на все още непотвърдено европейско място, но отборът на Гери Дейвис ще бъде уверен в шансовете си през 2023 г. в груповата фаза.

Включително скорошните приятелски мачове срещу Северна Ирландия и Уелс, Ирландия спечели седем поредни мача, като допусна само един гол по време на тази специална серия от аматьорска страна.

READ  Българската партия ГЕРБ не успява да състави правителство, нова възможност за избори

Република Ирландия: Гари Кънингам (GK); Джак Парк, Лий Макколган, Джак Макмулън, Глен Дейли, Арън Хъмфрис (Ей Джей О’Конър 63), Стивън Чеймбърс, Нейтън Бродерик, Джими Кар, Сам Бърджис (Дерик Хайланд 81), Еоин Хейс (Еоин Мърфи 51).

Рефер: Василис Фодиас (Гърция)