Източници твърдят, че Донован Мичъл от Юта Джаз очаква да пропусне няколко мача, след като сканирането с ЯМР не показва структурни повреди.

Ядрено-магнитен резонанс на изкълчване на десен глезен Донован Мичъл Източници не разкриха структурни повреди, но се очаква пазачът на Юта Джаз да пропусне няколко мача, преди да му бъде позволено да се върне, казаха източници пред Адриан Войнаровски от ESPN.

Мичъл получи контузия по време на третата четвърт от победата над Пейсърс с 119-111 в петък, когато скочи, за да се опита да източи дълъг пас и падна под вратаря на Индиана. Едмънд Самнър. Мичъл веднага сграбчи долната част на крака от болка и се нуждаеше от помощ, за да стигне до съблекалнята със съотборника си. Ройс О’Нийл И треньор го подкрепя.

Източници казаха на Войнаровски в петък, че Мичъл е имал ниско изкълчване на глезена и че рентгеновите лъчи са отрицателни.

„Ясно е, че се надяваме да не е опасно, но те са на път да направят всичко възможно, за да преценят това,“ каза треньорът Куин Снайдер след мача в петък.

Мичъл беше в обиден разрив миналия месец, средно 30,0 точки на мач през април, като оттогава в джаз костюма му не бяха записани експлозии. Карл Малоун. В четири мача Мичъл вкара поне 35 гола, с 40 гола в три от четири мача.

Средната възраст на 24-годишния младеж е на върха на всички времена през четвъртия си сезон с 26,4 точки, 4,4 борби и 5,2 асистенции за първо класирания джаз.

В този доклад се използва информация от Royce Young от ESPN.