Дреймънд Грийн от Уориърс беше наказан за един мач за настъпване на Сабонис

Кендра АндрюсESPN3 минути за четене

Дреймънд е изгонен, след като настъпва Сабонис

Дреймънд Грийн е изгонен от мача, защото е настъпил Домантас Сабонис, след като двамата големи мъже са се заплели.

Сан Франциско – НБА е спряна Голдън Стейт Уориърс право напред Дреймънд Грийн За един мач да стъпиш на гърдите на кралете. Домантас СабонисЛигата обяви във вторник вечерта.

„Суспендирането се основава отчасти на историята на Грийн в неспортен бизнес“, се казва в изявление на лигата.

Грийн ще изтърпи наказанието си в четвъртък, когато Уориърс приемат Кингс за мач 3 в Чейс Център. Сакраменто води с 2-0 в серията.

Инцидентът се случи между Грийн и Сабонис при оставащи 7:03 минути в четвъртата четвърт от победата на Кралете със 114-106 в Игра 2 в понеделник.

След като Сабонис се подхлъзна и падна в боята, той хвана десния крак на Грийн. Първо Грийн се отърси от хватката на Сабонис, след което направи силно движение върху гърдите на Сабонис.

Сабонис остана на мястото си за няколко минути, докато служителите преглеждаха пиесата. Отсъден за технически фал за хващане на крака на Грийн, Грийн получи грубо 2, което доведе до автоматично изхвърляне.

„Когато паднах, се защитавах и тогава се случи инцидентът“, каза Сабонис след мача. „Няма място за това в нашата игра днес.“

Сабонис получи натъртване на гръдната кост, което е под въпрос за игра 3, обявиха от Кралете във вторник вечерта.

Грийн каза: „Хванаха ме за крака – за втори път за две нощи – и съдията просто гледа. Кракът ми се приземи някъде и аз не съм най-гъвкавият човек, така че не се разтяга толкова далеч. “ Когато обяснява своята страна на инцидента. „Мога да стъпя толкова далеч, ако някой ми дръпне крака.“

Грийн беше призован за шест груби грешки и 27 технически фаула в 147-те си плейофни игри в кариерата.

Това е вторият път, когато Грийн изтърпява наказание по време на плейофите. Другият се случи във финалите на НБА през 2016 г., след като той натрупа няколко явни грешки в плейофите през този сезон, кулминирайки с удар в зеленото Леброн Джеймс в слабините, след като двамата се заплитаха в игра 4. По-рано в този плейоф Грийн беше изгонен за ритане на Оклахома Сити Стивън Адамс в бедрото.

През 2018 г. Уориърс спряха Грийн за един мач без заплащане за „вредно поведение на отбора“ след спор с тогавашния му съотборник Кевин Дюрант.

По-рано този сезон Грийн прекара известно време далеч от отбора, след като удари гард на Уориърс Джордан Пол по време на тренировка.