Дейвид Куин на Рейнджърс се чувства облекчен с по-малко защитни попадения

Главният треньор на Рейнджърс Дейвид Куин е избрал защитниците Адам Фокс и Райън Линдгрен да направят две смени в противопоставянето им срещу Флайърс в четвъртък и петък, за да избегнат поставянето на Либор Хаджик и Зак Джоунс на леда на същото време. .

С излизането на Джейкъб Трупа в обозримо бъдеще поради предполагаемо сътресение, Куин каза, че ще продължи да се бори с отбранителното ядро.

Стратегията беше по-ефективна при победа на Рейнджърс с 4: 1 в петък, отколкото при загуба в четвъртък, когато 10 от 12-те минути дузпи бяха изпратени от защитниците.

„Беше по-лесно да управляваме D тази вечер, защото не взехме същото количество наказания“, каза Куин в петък. „Фокси и Лейди явно са преживели ада от една година. Те бяха най-добрата ни двойка. В ключови ситуации ще ги видите заедно при определени обстоятелства. Очевидно, тъй като Труба е ден за ден, може да видите този подход в нашия D -оценка. „

Разбираемо е, че Куин не искаше да поп Хадж и Джоунс заедно, като се има предвид, че четвъртък беше първото участие на Джоунс в НХЛ и първият мач на Хагик в състава, след като играта му се изплъзна.

Адам Фокс тласка Травис Конецки по време на победата на Рейнджърс с 4: 1 над Флайърс.
AP

Когато го попитаха преди реванша в петък с Флайърс в градината дали е загрижен за изгарянето на Фокс и Лендгрен, Куин беше напред.

– Да – каза той преди дълга пауза. „Ще свършим по-добра работа – не по-добра работа, не бива да го казвам. Санкциите наистина влошиха начина, по който вървеше D-образната ротация. Това бяха толкова много наказания.“

READ  Йозеф Нюгардън печели Инди 500, побеждавайки Маркъс Ериксон

Александър Георгиев се завърна на вратата, за да спечели победата в петък, което е третият му старт в последните му девет мача.

25-годишният българин е завършил 26 спасявания, включително 10 през последните 20 минути, и е натрупал победи във всеки от последните си три мача. След скалист старт на сезона, Георгиев заяви, че чувства, че работата, която върши в играта си, се е изплатила.

„Изглежда много далеч, началото на сезона и сега“, каза той. „Продължаваме да играем всеки ден и мисля, че това помогна да се започне тренировката, за да започне мачът. С напредването на сезона започвате да сте по-наясно какво трябва да се съсредоточите върху леда.“

С графика за бягане Куин каза, че никога не обмисля да отиде отново с Игор Шестеркин поради голямото му натоварване напоследък.

„Не, не мислех да се връщам при Чисти“, каза той. „Георги изигра добре в последния си мач и ние се чувстваме уверени и в двамата вратари. В един момент Шести ще играе обратно, но това ще бъде така. [two] И [three] То също започва, така че това е другата част от пъзела, не е само краткият сезон. „

Задният домакински мач на Рейнджърс срещу Флайърс в четвъртък и петък беше първият път в историята на франчайза, че те изиграха два поредни редовни мача срещу един и същ съперник на Мадисън Скуеър Гардън.