PRKernel

Доставчик на новини в реално време в България, който информира своите читатели за последните български новини, събития, информация, пътувания, България.

Главната награда на филмовия фестивал „Златна роза“ беше присъдена на Мартин Макарев, „В сърцето на машината“.

Осем от 12-те филма в конкурса за игрални филми получиха награди при закриването на церемонията

Председателят на журито Иво Драганов (вдясно) връчва наградата „Златна роза“ за най-добър игрален филм в сърцето на машината Продуцент Александър Бенев

Петимата членове на международното жури на 39ДесетатаФилмов фестивал Златна роза Решихме да присъдим наградата за най-добър български филм на филм от развлекателен жанр с елементи на носталгия по комунизма, в сърцето на машината от Мартин Макариев, „за нейната добре разказана история за затворници, поставени в невъзможна ситуация, които запазват човешкото си лице и своето достойнство“. Наградата за най-добър сценарий отиде при Борислав Захариев За същата продукция, придружена от изявление, което набляга на „развиваща се тема, свързана с човешкото достойнство и избора в екстремна ситуация“. В същото време наградата „Златна роза“ за най-добър късометражен филм отиде при магаре от Мартин Негрифкато журито очертава „човешкия сюжет за самотата на старец и единствения му безгласен приятел, обитателите на един изчезващ свят“.

(Статията продължава по-долу – бизнес информация)

Цялостното впечатление от тазгодишното издание е, че бяха дадени много награди в сравнение с броя на конкуриращите се филми: пълният конкурс предложи седем заглавия по-малко от миналата година, когато участваха 19 филма. Така две трети от претендентите получиха поне една награда, а някои продукти получиха повече (различни от горните). в сърцето на машината): най-добър режисьорПавел Й Веснаков(и най-добър актьор)Джулиан Вергоф) за уроци по немски език [+see also:
trailer
film profile
]
; Специална награда на журито и награда на Гилдията на българските филмови критици за януари [+see also:
film review
film profile
]
; Най-добър оператор (Ненад Бороевичи наградата на Българския съюз на филмовите дейци за най-добър игрален филм рибена кост [+see also:
interview: Dragomir Sholev
film profile
]
; Най-добър първи филм и най-добра актриса (Александра Костова) за Петя от моята Петя. Специалните споменавания също се удвояват: за жените не плачат [+see also:
film review
trailer
interview: Mina Mileva, Vesela Kazakova
film profile
]
от Мина Милева И на Весила Казакова и за Албина Костоваизпълнение в Петя от моята Петя в категорията дължина на характеристиките; и за Фредгид от Дивина Василиева И на Мона Лиза от Веселка Кончева В категорията шорти. Последният получи и наградата на Гилдията на българските филмови критици за най-добър късометражен филм.

READ  Amazon премества производството на „Властелинът на пръстените“ от Нова Зеландия във Великобритания

Ето пълния списък на победителите от 39-ия филмов фестивал „Златна роза“:

Най-добър игрален филм
в сърцето на машината Мартин Макариев (България)

Най-добър късометражен филм
магаре Мартин Негрив (България)

Специална награда на журито
януари [+see also:
film review
film profile
]
Андрей Баунов (България/Португалия)

Награда на град Варна
Голата истина За групата Жигули Виктор Божинов (България)

Награда на публиката
чичо Дядо Коледа – Ивайло Бенчев (България)

най-добър режисьор
Павел Г. Веснаков – уроци по немски език [+see also:
trailer
film profile
]
(България/Германия)

най-добрият сценарий
Борислав Захариев – в сърцето на машината

Най-добър оператор
Ненад Борович – рибена кост [+see also:
interview: Dragomir Sholev
film profile
]
(България/Румъния)

Най-добра актриса
Александра Костова – Петя от моята Петя (България)

най-добър актьор
Джулиан Вергоф – уроци по немски език

Най-добра първа функция
Петя от моята Петя – Александър Косев

специално известиес
жените не плачат [+see also:
film review
trailer
interview: Mina Mileva, Vesela Kazakova
film profile
]
Мина Милева и Висила Казакова (България/Франция)
Албина Костова – Петя от моята Петя

специално известиес за кратък филм
Мона Лиза – Веселка Кончева (България)
Фредгид Дивина Василиева (България)

Награда на Гилдията на българските филмови критици за най-добър игрален филм
януари – Андрей Баунов

Награда на Гилдията на българските филмови критици за най-добър късометражен филм
Мона Лиза – Веселка Кончева

Награда на Съюза на българските филмови дейци
рибена кост – Драгомир Шулев

(Статията продължава по-долу – бизнес информация)