В последните моменти Арсенал се върна от загуба с 2-0, за да победи Борнемут

Арсенал постигна зашеметяваща домакинска победа, като изоставаше с 2-0 у дома срещу Борнемут, но спечели с 3-2 благодарение на гола на Райс Нелсън с последния удар в мача.

Тази игра ще изисква малко удари за чиста драма и хаос, а Арсенал запази преднината си от пет точки на масата.

Филип Билинг вкара след само девет секунди (вторият най-бърз в историята на Висшата лига), за да даде страхотен старт на Борнемут, а Маркъс Сенеси направи 2-0 в началото на полусезона, тъй като те бяха черешката на върха на мечтаната страна.

Но след това Арсенал се върна, когато Томас Партей и Бен Уайт отбелязаха в бърза последователност, за да сложат край на трибуната.

Изглеждаше, че Арсенал ще трябва да се задоволи с изравнителен гол, но резервата Нелсън направи зашеметяващ хоумрън, за да предизвика диви сцени на Емирейтс.

[ MORE: How to watch Premier League in USA ]

Отборът на Микел Артета запази преднината си в английската Висша лига с пет точки пред втория Манчестър Сити с 63 точки. Борнемут остава с 21 точки и в зоната на изпадащите.

Съдбата е тежка във въздуха, докато Арсенал гарантира невероятно завръщане

Начинът, по който играчите, феновете и персоналът на Арсенал празнуваха, когато ударът на Рийз Нелсън прозвуча като щастлив момент за отборите, спечелили титлата. 2-0 с 28 минути преди Борнемут, всички знаци показват, че това не е денят на Арсенал. Но след като остават 12 мача, има усещане за съдба за Артилеристите. Те се бориха за късна победа в Астън Вила наскоро и вкараха повече голове (три) в 90-ата минута от всеки друг отбор във Висшата лига този сезон. Тъй като изоставаха само с девет секунди от часовника, те доминираха в останалата част от този мач и въпреки че това беше грубо за Борнемут, те не могат да се оплачат от загуба. Пейката върви с Бен Уайт и Рийз Нелсън, които отбелязват, всеки блести (те имат 14 различни голмайстори, което е повече от всеки друг отбор на PL през този сезон) и реакцията на загубата от Ман Сити през февруари беше зашеметяваща с четири поредни гола. Той печели целия път по много различни начини. Микел Артета и този млад отбор на Арсенал се развиват в гладна, лоша машина за победи и Арсенал сега има аура на съдба, която се върти около тях.

READ  Ice Celtic: Феновете дават време на Postecoglou

Микел Артета: Когато е грозно и когато е трудно, това правят големите отбори

„Беше лудост от първия момент“, каза Артета в мача на деня на BBC. „Продължихме да се опитваме и контролирахме мача. Имахме планина за изкачване и я превзехме малко по малко. Имахме глада да постигнем първия гол. Оттогава атмосферата се промени. Райс Нелсън не се появи много, защото той беше контузен. Той влиза и прави това представление. Беше невероятно да изпитам емоциите с тълпата. Ще останете с нас. Ще запомня този ден с няколко неща. Хареса ми инициативата, смелостта, тяхната личност и начина, по който те направиха нещата. Когато е грозно и когато е трудно, това правят големите отбори. Ние трябва да улесним себе си. Но това е Висшата лига. Противниците са добри и ви затрудняват. Сега имаме Лига Европа – предстоят много мачове. Ще имаме нужда от всеки в най-добрия му вид.“

Показване на звезди Арсенал срещу Борнмут рейтинги на играчите

Томас ПартиТой поведе Арсенал от халфовата линия и се появи със страхотен гол, за да започне завръщането.

Филип БилингВкара ранния гол и поведе Борнемут, когато те отговориха.

Александър Зинченко: успокойте се с топката в ключови моменти и никога не спирайте да се опитвате да намерите пас напред.

рисунка на кръст FotMob.com

Какво тогава?

Арсенал се отправя към Спортинг Лисабон в четвъртък за първия мач от осминафиналите на Лига Европа и след това се отправя към Фулъм в неделя. Борнемут е домакин на Ливърпул в събота.

Как да гледате мача Арсенал срещу Борнемут на живо, връзка към предаването и начален час

за даПочивно време: 10 ч. ET, събота
Телевизионен канал: Паун
Онлайн: поточно предаване Peacock Premium

READ  Фирма за разследване на трета страна предостави информация относно кражбата на табели в Мичиган на NCAA: Източник

пълен работен ден Арсенал 3-2 Борнемут: Невероятни сцени в Емирейтс. Всички от гледна точка на Арсенал полудяха. Беше трудно за Борнемут, но Арсенал беше далеч по-добрият отбор. Те намериха начин да го направят. невероятно. Просто страхотно.

GOALLLL! Те направиха. Рийз Нелсън разбива хоумрън поради липса на удар в играта. Те го направиха. Феновете, персоналът и играчите полудяха. Арсенал 3-2 Борнемут.

Пожарите на Габриел Мартинели свършиха. Инерцията на Борнемут се изчерпа тук.

Цел! Бен Уайт прави 2-2. Ударът му премина границата. хаос. Арсенал 2-2 Борнемут. Достатъчно време Арсенал да вземе победител тук.

GOALLLL! Томас Партей дърпа един назад. 2-1 е. Той изскача задната греда, за да завърши покрай удара с глава на Емил Смит Роу. Остават 28 минути. Затегнете предпазните колани.

Цел! 2-0 срещу Борнемут. Маркос Сенеси завършва ъглов удар. Кошмар за Арсенал. Абсолютни сцени накрая.

Борнемут се държи много добре досега. Арсенал е разочарован.

Второто полувреме е в ход. Може ли Арсенал да намери два гола, за да промени тази ситуация? Със сигурност ще го направят.

половината време Арсенал 0-1 Борнемут: Страхотно начало на мача, тъй като голът на Билинг след девет секунди беше черешката на върха. Арсенал владееше много топката, но не успя да създаде страхотни положения и Борнемут за малко да вкара отново при контра. Какъв огромен екипен разговор, 45 минути, идващи за Микел Артета.

Арсенал натисна силно, за да изравни преди края на първото полувреме. Борнемут остана.

Викове с ръка и VAR проверява за евентуална дузпа на Арсенал, но топката удари горната част на ръката и рамото на Крис Мефам, тъй като той пропусна удара си с глава в наказателното поле. Напрегнат момент за Борнемут, но не се стигна до дузпа.

READ  Българският сърцеразбивач Григор Димитров е изправен пред фантастично предизвикателство, докато Джеки Чан го тласка да се наслади на „невероятно изкуство“

Леандро Тросард замахва и влиза Емил Смит Роу. Чудесно е да видя ESR отново в действие след толкова дълго време с контузия. Тросар беше отличен през последните седмици, така че това е удар за Арсенал.

Запаметява!!! Каква огромна спирка от Арън Рамсдейл. Борнемут беше чист след страхотен ретур, но Рамсдейл пресече линията си, за да блокира удара на Уатара. Феновете на Арсенал крещят името Рамсдейл силно и гордо.

Напомняме, че въпреки че този гол беше абсурдно бърз, той не е най-бързият гол в историята на Висшата лига. Шейн Лонг притежаваше този рекорд преди няколко години отново за Саутхемптън срещу Уотфорд. Запишете малко повече от седем секунди.

Запаметява! Страхотна двойна спирка на Нето, за да лиши Мартин Одегаард и след това завръщането на Букайо Сака. Арсенал реагира добре на този огромен шок.

GOALLLL! невероятно. Борнемут води с 1-0 само с 9 секунди от времето. Билинг заби центриране и Арсенал не може да повярва. Артета изглеждаше изненадан. Борнемут опита нещо много странно от самото начало, когато всички се наредиха от едната страна, играха от другата и вкараха голове. невероятно. Кой би очаквал това начало?