ATP Tour в момента се провежда в Орлеан, Франция. Много известни играчи участват в това събитие. Турнирът разполага със силно поле, което включва хора като Ришар Гаске и Джак Сок. Освен това местната суперзвезда Корентин Муте е първият поставен в турнира.

Статията продължава под тази обява

Той обаче беше изхвърлен от турнира след разочароваща загуба от Адриан Андреев от България на ATP Challenger в Орлеан. След мача се случи нещастен инцидент.

Корентен Муте и Адриан Андреев водят грозна битка

Докато двамата играчи се придвижваха към мрежата, за да се ръкуват един с друг, те размениха няколко думи, докато се държаха за ръце известно време. След това българинът нанесе смъртен удар на мрежата, докато между двамата пламна напрежение.

Когато Андреев му се развика, французинът го блъсна. Първият разменя думи с Мутит, докато той се опитва да държи първото място далеч от него.

Освен това правилото за стола се намеси и предотврати ескалирането на битката.

Мотет, известен с ексцентричния си стил на корта, също беше въвлечен в спор на тазгодишното US Open. По време на загубата си от Casper Rudd в четвъртия кръг на турнира, Motte направи 10 лицеви опори по средата на мача. След това той получи точка наказание за нарушение на времето.

Гмурнете се по-дълбоко

„Спал съм с горната му фланелка“ – Корентин Мутет си спомня своето детско възхищение от Рафаел Надал преди дебюта му срещу легендата на Откритото първенство на Франция през 2022 г.

преди 4 месеца

Говорейки за поведението на Мутит, тенис легендата Матс Веландер Той казаИ на „Съгласен съм с Алекс, че отношението му не беше добро за него. Само по отношение на тениса, той е много талантлив и играе много умно там. Но като го гледам от самото начало, не мисля, че той има шанс печелейки.”

Андреев разстрои Мутит на ATP Tour в Орлеан

Българската звезда нокаутира Мот, първият поставен и домашен фаворит, в трисетов маратонски мач. Мутит започна мача добре и взе първия сет с 6-2. Въпреки това Андреев се завърна силно, за да спечели втория сет в тайбрека 7-6 (3), за да изравни равенството.

Гледайте историята: Алексис Оханян веднъж шокира съпругата си Серина Уилямс с груб отговор на предложението й за тенис

Решителната група беше ожесточена и прекали. Андреев запази хладнокръвие, за да спечели тайбрека в третия сет със 7-6 (2), за да влезе на четвъртфиналите. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Норберт Гомбос от Словакия. Последният по-рано победи французина Артур Фелс, за да влезе на четвъртфиналите.