Българска гимнастичка спечели злато в упражнения с лента на Световната купа в Баку

24 април 2022 г. 22:27 (UTC+04:00)

189

по посока

Българската представителка Буряна Калин спечели златния медал за Световната купа на FIG по художествена гимнастика в Баку в упражнение с лента, посока Неделни доклади. Нейният резултат беше 29,750 точки

Сребърният медал спечели Дария Атманов (Израел, 29.200 точки), бронзът – Екатерина Веденеева (Словения, 29.200 точки).

Азербайджанската гимнастичка Арзу Джалилова зае шеста позиция с резултат от 27.400 точки.

Световната купа по художествена гимнастика (FIG) ще се проведе в Баку от 22 до 24 април. В състезанието участват около 130 състезатели от 31 държави, включително 42 индивидуални и 84 групови гимнастички (14 групи).

Националният отбор на Азербайджан е представен във всички финали на Световната купа от следните състезатели: Арзу Джалилова ще се представи в упражнението с обръч, топка и лента, Зохра Агамирова ще покаже програма с обръч и бухалки, а отборът в групата упражнения първо ще представят комбинация от пет обръча, след това три панделки и две топки. Екипът включва Клои Агаларзад, Ламан Алимурадова, Камила Алиева, Зинеб Гуматова, Елизавета Лозана и Дария Сорокина.

Ден преди това азербайджанският отбор в групови упражнения спечели „сребърния медал“ от Световната купа като цяло, а днес – златния медал в упражнения с пет обръча.

READ  Превю: Лудогорец Разград срещу ХИК Хелзинки - прогноза, отборни новини, състави