България губи с 0: 3 от световния шампион Франция в Париж – Novinit.com

Българският национален отбор по футбол загуби от Франция с 0: 3 през последните осем дни. Делегацията не успя да достави почти нищо срещу доминиращия световен шампион, само представянето на вратаря Даниел Нуммо предотврати поражението.

Младият страж направи осем спасявания в мача и само една висока игра. Антоан Гризман откри резултата в 29-ата минута с великолепен удар с ножица.

Оливер Гроот вкара останалите два гола за Франция в 83-ата и 90-ата минута. Срещата завърши три мача за България.

Отборът записа две поражения и едно равенство в тези 3 мача. Френският отбор изигра последния си тест преди Евро 2020 и ще започне да играе седмица по-късно срещу Германия.

Контузията на Карим Бензема през първото полувреме беше единственият проблем за Франция. В рамките на 90 минути Франция напълно доминираше на терена. Световният шампион улови топката почти в 70% от случаите и отправи 26 удара.

Българският отбор отправи удар към френската врата, опит на Reserve Percent Karakaran, който се оказа погрешен.

Треньорът Ясен Петров отново направи редица промени, давайки шанс на младите играчи Илиян Елев и Доминик Янков от първата минута.

READ  Българският приключенски Comic Con приветства актьора от „Фантастични животни“ Дан Фоглър – Novinite.com