Бритни се класира за финал на Уимбълдън в третия кръг на Синсинати

Синсинати (САЩ): Финалистът на италианския Уимбълдън Матео Беретини достигна до третия кръг на шампионата на Западна и Южна Африка тук с трудна победа с 6-7 (5), 6-3, 7-5 над испанеца Алберт Рамос Винолас след два часа и 20 минути. Тук в сряда (IST).

В първия си мач след Уимбълдън 25-годишният пети носител, който получи контузия на бедрото на финала на Уимбълдън срещу Новак Джокович, използва бекхенд в третия сет, за да победи Рамос Винолас.

Сега Беретини спечели 15 от последните си 17 мача и е 33-7 за сезона. Белград и тазгодишният шампион на кралицата ще играят победителя в мача между 12-ия канадски носител Феликс Оже-Алиасиме и руснака Карън Хачанов, сребърния медалист на Олимпиадата в Токио.

Рамос-Винолас използва тежкото си завъртане от форхенд и рядко допуска некомпулсивни грешки, за да извади Перетини, а италианецът изстреля 25 аса, за да остане в играта и да избяга от тежки сервис игри.

Но при 5-5 в третия сет испанецът направи няколко грешки и пропусна лесен форхенд, за да загуби сервис. Беретини завърши мача в следващия мач с удар от форхенд. Това беше първата победа в света на 8 в Синсинати.

По-рано Себастиан Корда продължи впечатляващия си блясък през 2021 г. в Откритото първенство на Запад и Юг, побеждавайки сръбския Ласло Джери с 6-4, 6-4, за да установи първата си среща с втория носител на Стефанос Циципас от Гърция.

Българинът Григор Димитров стартира кампанията си тук с доминиращо представяне, тъй като 13-ият носител Роберто Баутиста Агут от Испания надмина 6-3 6-4, за да загуби серия от три мача за победа.

READ  Синдху очна симетрия, Шрикант на Indonesia Open Super 1000

Световният номер 21, който достигна четвъртфиналите на Australian Open през февруари, ще се изправи срещу Александър Бублик от Казахстан, след като 24-годишният победи американеца Маркъс Жирон с 3-6, 6-3, 7-6 (5).