Бритни Грийнър се завръща неофициално за Меркюри

Джош УинфусСценарист на ESPN13 май 2023 г., 00:16 ч. ET4 минути за четене

Бритни Гриние губи 10 точки при завръщането си в WNBA

Бритни Грийнър отбеляза 10 точки и взе три борби в първия си мач като бягащ бек като Финикс Меркюри.

Феникс – Неофициалното завръщане на Бритни Грение в WNBA петък вечер беше пълно с прегръдки, приветствия и проблясъци на старото.

В първия си състезателен мач от 572 дни — след мач 4 от финалите на WNBA през 2021 г. — Гринър имаше 10 точки за 17 минути при загуба с 90-71 от Лос Анджелис Спаркс, показвайки проблясъци на играча, който преди 10 години й причини едно- месец задържане в Русия. Загубих целия минал сезон.

От момента, в който излязох от тунела на корта 90 минути преди даване на информация, Грение беше центърът на вниманието на предсезонния финал на Финикс Меркюри. Тя не можеше да слезе по дължината на корта, без да бъде спряна, увиснала или прегърната. Всички, които минаваха, включително играчите и треньорите на Спаркс, се усмихваха, повечето от тях искаха да поздравят.

Въпреки че беше приглушено посрещане в сравнение с това, което ще бъде нейното официално завръщане на церемонията по откриването на Къщата на Меркюри на 21 май, то все пак е добре дошло.

Публиката я аплодира, когато беше дадена преди мача, а група фенове близо до тунела я аплодираха, когато напусна терена на полувремето. Когато публиката беше допусната до стадиона по време на таймаут с оставащи 8:58 до края на мача, за да образува нещо като конга линия, докато C’mon ‘N Ride It на Quad City DJ взриви арената, феновете извикаха да помахат на Griner като те танцуваха на пейката на Меркурий.

На корта, Меркюри не губи време да ангажира Гринер. След като спечели началния съвет, те я изпратиха по пощата за всяко от първите си три притежания, които не завършиха с оборот. Финикс даде да се разбере в началото на първата четвърт, че неговото нарушение все още минава през двукратния дефанзивен играч на годината.

Грийнър в петък вечер направи това, което Грийнър винаги правеше в WNBA. Тя продължи да работи върху позицията с поредица от въртеливи и режещи движения, които държаха защитниците на Спаркс бедрени и на моменти безпомощни срещу нейния размер. Тя безпроблемно вдигна двойка с гарда Даяна Таурази, подавайки топката на най-добрия голмайстор на НБА за всички времена, както правеха в продължение на девет сезона заедно.

Гринър също не се поколеба да бъде агресивен в атака и на нападателното стъкло. Той завърши първата четвърт със седем точки, добавяйки само една преди полувремето. Тя добави още един кош на къс първичен скок през третата четвърт и показа някои движения, които я направиха един от най-доминиращите центрове на нейното поколение, независимо дали беше нейното движение към ръба или двойно фалшиво, което върна спомените. Dream Shake Hakim Olajuwon.

Играят се първите 5 минути, 2 секунди преди да получите почивка. Треньорът Ванеса Нигаард каза по-рано в петък, че усещането на Грение ще определи колко играе. Мачът започна, както и втората и третата четвърт, преди да приключи завинаги при 6:43 до края на третия период.

Около 61 минути преди Гринър да започне да загрява на терена преди да даде съвет, тя прекара известно време в разговори с Чини и Нека Огумике от Спаркс и позира за снимка с млад фен, облечен с черна фланелка с номер 42 на Бритни Гринър. В един момент, докато Грейнър седеше на скамейката на Меркюри и загряваше, съучениците Софи Кънингам се наведе и я попита дали е развълнувана.

Грейнър се наведе напред, погледна я и кимна.