Арсенал започна да печели Лига Европа, но Рома беше победен

Спорт

Арсенал започна своята кампания в Лига Европа с победа с 2-1 над Цюрих в четвъртък.

Париж (AFP) – Младият бразилец Маркиньос вкара при дебюта си за Арсенал, когато Арсенал започна кампанията си в Лига Европа с победа с 2-1 над Цюрих в Швейцария в четвъртък, докато Жозе Моуриньо претърпя шокираща загуба от Рома.

19-годишният Маркиньос, който подписа от Сао Пауло през юни, първо завърши ниско центриране на Еди Нкетия в 16-ата минута, за да изведе Арсенал напред срещу Санкт Гален.

Цюрих, който стана шампион на Швейцария миналия сезон за първи път от 2009 г., изравни малко преди края на първото полувреме, когато Мерлинд Кризио отбеляза дузпа след нарушение в наказателното поле от Нкетия.

Нкетия обаче компенсира това, като вкара победния гол малко след изтичането на един час с удар с глава след центриране на Маркиньос.

Мачът дойде с новината за смъртта на кралица Елизабет II, а двете групи играчи запазиха едноминутно мълчание преди началото на второто полувреме.

Победата направи перфектния старт на група А на Арсенал, след като мениджърът Микел Артета направи осем промени в състава си след поражението с 1:3 от Манчестър Юнайтед през уикенда във Висшата лига.

Габриел Жезус, Мартин Одегард и Арън Рамсдейл бяха сред играчите, които почиваха, докато Маркиньос направи своя дебют, както и американският вратар Мат Търнър, който подписа в края на сезона от Ню Инглънд Революшън.

READ  Прогнози за втория ден от френското първенство, включително Гарсия срещу Уанг

Фабио Виейра също започна в началото, откакто се присъедини от Порто.

ПСВ Айндховен и Бодьо/Глимт изравниха 1-1 в Холандия, а Коди Гакбо изравни за Рууд ван Нистелрой, след като Алберт Грьонбек даде преднина на норвежкия шампион.

Арсенал приема ПСВ Айндховен на стадион Емирейтс следващия четвъртък.

Рома се опитва да спечели втората си европейска титла, след като спечели Лига Европа миналия сезон, но претърпя шокираща загуба с 1:2 от Лудогорец Разград в България в група С.

Нападателят на Узбекистан Елдор Шумородов сякаш осигури равенство за Рома, когато изравни четири минути преди края на мача и отмени откриващия мач на бразилския полузащитник Коле.

Но българският шампион спечели и трите точки в 88-ата минута чрез Нонато, друг член на страхотния им бразилски отбор.

Междувременно Фенербахче победи Динамо Киев с 2-1 в Истанбул в група B, като Мичи Батшуай влезе от резервната скамейка, за да вкара победния гол в добавеното време при дебюта си след неотдавнашното си преминаване от Челси.

Резултатът е своеобразен реванш за турския национален отбор, който загуби от украинците в квалификационните кръгове за Шампионската лига.

Тогава Динамо беше победен от Бенфика в плейофните кръгове на Шампионската лига, като по този начин клубовете се събраха отново в една група на Лига Европа.

Манчестър Юнайтед беше сред клубовете, които участваха по-късно, тъй като те домакинстваха на Реал Сосиедад на Олд Трафорд в група Е.