Анди Мъри, Камерън Нори сред най-добрите победители в Синсинати

Кредит: Сюзън Мулан-USA Today Sports

В мач между трикратни шампиони от Големия шлем Анди Мъри победи Стан Вавринка със 7-6 (3), 5-7, 7-5 за близо три часа по време на първия кръг на Откритото първенство Запад-Юг в понеделник в Синсинати.

Бившият номер едно в света от Великобритания спечели 51 от 64 точки за първи сервис (79,7 процента) и реализира три от петте си точки за пробив срещу своя швейцарски опонент. Вавринка спечели с 11-10 на ас, въпреки че загуби.

Вавринка поведе с 5-4 в третия сет, преди Мъри да спечели мача си на сервис и отново да се затрудни да пробие следващия сервис на Вавринка. Мъри спечели четвърта гейм точка.

Това направи Мъри победа с 13-9 за всички времена срещу Вавринка.

„Физически съм уморен“, каза Мъри след мача. „Имах някои проблеми с мускулни крампи по време на мача, като Вашингтон, така че това е нещо, което трябва да преодолея.“

Мъри, който спечели титли в Синсинати през 2008 г. и 2011 г., не е класиран в турнира ATP 1000, докато Вавринка продължава да играе в защитена класификация, тъй като се завръща в състезанието от контузия на крака.

Мъри ще се изправи срещу сънародника си и деветия поставен Камерън Нори. Нури се нуждаеше от около 2 часа и 35 минути, за да изпрати Холгер Рон от Дания със 7-6 (5), 4-6, 6-4.

„Прекарахме доста време на корта заедно, така че няма да има много изненади за мен“, каза Мъри за следващия си съперник.

От четиримата класирани играчи на терена по време на ранните мачове в понеделник и четиримата продължиха напред, но трима трябваше да оцелеят в мачове от три групи. Той се присъедини към Нури от Аржентина, Диего Шварцман, 13-ти поставен, който победи словака Алекс Мулкан с 5-7, 6-4, 6-2, и испанеца Роберто Баутиста Агут, 15-ти поставен, който победи аржентинеца Франсиско Серондоло с 6-7 (5 ), 6-4. , 6-2.

READ  Саша Ексетър демонстрира "невероятната" си сила във видеоклипа си за тренировка

Хърватският 14-и поставен Марин Чилич ускори квалификационния процес за испанеца Хауме Мунар с победа с 6-3, 6-3.

Джон Иснър спечели чифт тайбрекове, като победи французина Бенджамин Понци със 7-6 (11), 3-6, 7-6 (4). Американец, търсещ първа титла в Синсинати, Иснър проби 31 аса срещу 16 на Понци и спаси три сетбола по време на първия тайбрек и гостуващия сет, преди да продължи напред.

Другите победители в понеделник бяха американецът Маркус Герон, руснакът Аслан Карацев и финландецът Емил Росовоори.

Руснакът Карен Хачанов трябваше да играе срещу американеца с уайлд кард Себастиан Корда, италианецът 12-и поставен Матео Беретини срещу американеца Франсис Тиафо, а българинът 16-и поставен Григор Димитров срещу канадеца Денис Шаповалов.