Алкараз побеждава Баутиста Агут на 1/8-финалите на Откритото първенство на Барселона

спорт

Алкарас изпревари Баутиста Агут на осминафиналите на Откритото първенство на Барселона

Барселона (AFP) Номер две в света Карлос Алкарас трябваше да се поти, докато победи Роберто Баутиста Агут с 6-3 7-5, за да стигне до четвъртфиналите на Откритото първенство на Барселона в четвъртък.

Алкараз се оттегли от неотдавнашния Мастърс турнир в Монте Карло поради проблеми с гърба и ръцете и се затрудняваше на моменти срещу ветерана испанец, докато продължава да се подготвя за Откритото първенство на Франция през май.

Първият поставен Алкараз надмина Нуно Борхес във вторник, но му беше по-трудно в 1/8-финалите в бурни условия, докато той продължи защитата на титлата си в Барселона на корта Рафаел Надал.

22-кратният шампион от Големия шлем няма да играе в Барселона поради контузия в бедрото и по-рано обяви, че няма да бъде готов и за Мастърса в Мадрид следващата седмица.

„Много съм щастлив да се класирам за следващия кръг, това беше много труден мач“, каза Алкарас пред испанския канал Teledeport.

„Всички знаят на какво е способен Роберто, колко е силен и никога не е било лесно с вятъра.“

Проповедникът каза, че трябва да приеме времето с „добро лице и добър характер“.

„Ние казваме, че такива мачове трябва да се печелят с професионализъм и упорит труд“, продължи той.

READ  Левият крило на Уайт Сокс Карлос Родон хвърля без удар срещу Кливланд, след като губи перфектния мач в деветия мач

„Беше много трудно да играя на най-доброто ниво, сигурен съм, че и за Роберто също.“

Алкарас започна колебливо, спасявайки две точки за пробив през първото полувреме, а Баутиста Агут показа много съпротива.

35-годишният играч игра стабилно и се състезаваше много по-добре, отколкото при поражението на Индиън Уелс от Алкараз през март 2022 г.

19-годишният Алкарас, който преследва трета титла за сезона след победи в Калифорния тази година и отново в Буенос Айрес, се бори за постоянство, като направи няколко непредизвикани грешки.

Той пречупи победителя от US Open 2022 при 5-3 и го удължи, за да спечели първия сет, създавайки зашеметяващ победител от бекхенд във финала, който накара феновете да станат от местата им.

Колите пробиха в началото на втория сет, след което продължиха да сервират с 2-0 в шест поредни мача и играха с повече увереност.

Баутиста Агут копна дълбоко, за да устои на натиска на опонента си и след като дуото си размени пробив в последователния втори сет, тя поведе за първи път при 4-5.

Въпреки това, Алкарас проби с 6-5 и сервира за победата, грабвайки преднината на последните осем с удар с глава.

По-рано вторият поставен Стефанос Циципас победи Денис Шаповалов с 6-3, 6-2, за да уреди четвъртфинален сблъсък с австралиеца Алекс де Минаур.

Де Минаур напредна с разходка, след като българинът Григор Димитров се оттегли поради заболяване.

Яник Синър победи Йошихито Нишиока с 6-1 4-6 6-3 и ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Музети, който победи британеца Камерън Нори с 3-6 6-4 6-1.