Актуализации на Олимпийските игри през 2021 г. – Алисън Феликс печели бронз, Гейбъл Стивънсън превръща златото в борба и още от Токио

Остават няколко ценни дни на Олимпиадата, а женският баскетболен отбор на САЩ е с една крачка по -близо до друг златен медал. Алисън Феликс, която взе бронз на 400 метра при жените, е десетият олимпийски медалист, който постави рекорда. Борецът Гейб Стивсън спечели златото и направи обратен удар, а щафетата на щафетата на САЩ 4х400 стигна до финала.

В полуфиналите за жени обръч дуото на предния корт от отбора на САЩ Бритни Стюарт и Бритни Грение се събраха за 27 точки и 22 борби, тъй като Америка преодоля Сърбия 79-59, за да премине към играта за златен медал (22:30 ч. ET събота) срещу The победител е от Япония срещу Франция.

Те се надяват да бъдат сред последните отбори на САЩ, които ще донесат вкъщи златния медал. Един дует, който го направи: първият отбор, Ейприл Рос и Алекс Клайнман.

Рос и Клайнман завършиха олимпийската си кариера със златен медал в плажния волейбол, побеждавайки австралийското дуо Талико Кланси и Мария Артасио дел Солар с 21-15, 21-16.

Американците могат да завършат със златни медали в голф за мъже и жени. След като Xander Schauffele спечели титлата при мъжете, Нели Корда има преднина от три изстрела в турнира за жени, влизайки в четвъртия кръг, който ще се проведе възможно най-скоро в събота, преди да дойде тропическа буря в очакванията.

Ето най -добрият ход от Токио:

Феликс прави история

В това, което според нея ще бъдат последните олимпийски игри в кариерата й, Алисън Феликс взе бронз на 400 метра за жени в петък на олимпийския стадион.

Тичайки в лента 9, Феликс премина финалната линия за 49,46 секунди, най -доброто й време за сезона.

35-годишната вече е най-успешната жена в спорта на Олимпиадата и сега е свързана с Карл Люис за най-много медали от американски лекоатлет на игрите. Това беше първата й олимпиада, откакто стана майка през 2018 г., и тя говори за желанието си да мотивира други жени с историята си.

READ  Тези момчета се стремят да помогнат на футболистите от фалит

„Надявам се, че ще видите много майки, които виждат себе си в мен“, каза Феликс, след като премина към финала по -рано тази седмица. „Просто искам да бъда това вдъхновение.“

Шона Милър Уйбо от Бахамите спечели втория си пореден златен медал в събитието, а Мерилайд Паулино от Доминиканската република взе среброто.

Канера Хейс, другата американка в надпреварата, завърши седма. – Дарси Мин

Стивсън печели злато

Това беше страхотен мач, при който американецът Гейбъл Стивсън спечели през последните шест секунди, за да спечели златния медал. После върна подписа си.

Американски мъже се качват на финала 4х400

Бързайте в мача за златен медал

Женският отбор по баскетбол на САЩ официално ще има шанс да разшири династията си и да спечели седмия пореден олимпийски златен медал.

READ  Лейкърс наемат помощника на Бъкс Дарвин Хам за свой първи треньор

Бреана Стюарт и Бритни Гринер вкараха двойки, докато Сю Бърд попълни резултата с 8 точки, 4 асистенции, 3 борби и 3 откраднати, тъй като Америка победи Сърбия със 79-59, за да стигне до срещата за златен медал.

Съединените щати, които не са загубили олимпийски мач от Олимпиадата през 1992 г. (когато Америка спечели бронзовия медал), ще играят с победителя от Япония и Франция в 22:30 ч. ET в събота.

Отбор А печели златния медал

Съединените щати отново са на върха на света по плажен волейбол. Ейприл Рос и Алекс Клайнман победиха австралийското дуо Талико Кланси и Мария Артачо дел Солар с 21-15, 21-16, тъй като САЩ спечелиха златото за четвърти път през последните пет олимпийски игри.

Рос спечели среброто с Дженифър Кейси през 2012 г., като на финала загуби от Misty May Trainor и Keri Walsh Jennings. През 2016 г. тя си партнира с Уолш Дженингс, но в крайна сметка спечели бронзовия медал.

Поредната волейболна победа за САЩ

Победата на Рос и Клайнман на пясък не беше единствената победа в американския волейбол. Американските жени спечелиха своя волейболен мач на закрито срещу Сърбия в прави сетове, напредвайки към срещата за златен медал срещу победителката от Бразилия и Южна Корея (12:30 ч. ET в неделя).

Сметките се прибират

Саймън Бийлс, след като спечели сребърния медал в многобоя и бронзовия медал в индивидуалния баланс, се завърна в Хюстън с овации.

игра

1:17

Симон Бийлс се връща в Хюстън от Токио при тълпа от семейство, приятели и фенове на летището.

Обратен тапет в магазина?

Гейбъл Стивсън, шампион по борба на NCAA при 285 паунда, ще има шанс да спечели златния медал при мъжете в свободен стил при 125 кг. Той беше известен с това, че отпразнува победите си с обрат – това би било впечатляващо за всеки, камо ли за борец с неговия размер. Има ли в магазина още един празник?