Роналдо отбелязва първия гол в Европейската лига и Юнайтед побеждава Шериф |  Спорт

Роналдо отбелязва първия гол в Европейската лига и Юнайтед побеждава Шериф | Спорт

Кристиано Роналдо вкара първия гол в Лига Европа в кариерата си, за да помогне на Манчестър Юнайтед да се възстанови от първата загуба във втора дивизия с победа с 2-0 над Шериф Тираспол в четвъртък.

Голмайсторът на Шампионската лига за всички времена изпълни дузпа, след като Джейдън Санчо даде преднина на Юнайтед с 1-0 в Молдова. Това беше първи гол за 37-годишния футболист този сезон и 699-и в клубната надпревара.

„Щастлив съм да вкарам и да помогна на отбора да спечели! 3 важни точки!“

След като не успя да си осигури трансфер в клуб от Шампионската лига – където отбеляза 141 гола – португалският нападател трябваше да се задоволи с игра в Лига Европа за първи път от 2002 г. със Спортинг Лисабон.

Роналдо си осигури втори пореден титуляр, включително загубата миналата седмица с 1-0 от Реал Сосиедад на Олд Трафорд, след като беше използван като резерва в четири поредни победи с Юнайтед във Висшата лига.

Мачовете от Висшата лига от миналия уикенд бяха отложени след смъртта на кралица Елизабет II.

Арсенал, друг фаворит в състезанието, Мачът срещу ПСВ Айндховен е отложен От четвъртък до 20 октомври поради ограничените полицейски ресурси в Лондон по време на подготовката за държавното погребение на кралицата.

Въпреки че мачът на Челси от Шампионската лига срещу Залцбург премина в сряда, беше още по-трудно да се посети голяма група фенове на ПСВ Айндховен от Холандия.

Реал Бетис победи българския Лудогорец с 3-2, за да отбележи втората си поредна победа, докато тимът на Рома на Жозе Моуриньо се върна от изненадваща загуба от Лудогорец миналата седмица с победа с 3-0 над Хелзинки с 10 играчи.

READ  Ерик Тен Хаг засилва преследването на Френки де Йонг в Ман Юнайтед. Неймар е на разположение от Пари Сен Жермен

Фейенорд постигна първата си победа, като победи Щурм Грац с 6-0, Фрайбург победи Олимпиакос с 3-0, за да постигне втората си победа, а Монако загуби с 1-0 у дома от унгарския Ференцварош.

Брага и Юнион Сен Жилоаз постигнаха и втора победа.

Уест Хем се бори във Висшата лига, но блести в Лига Европа. Лондонският клуб победи датския Силкеборг с 3-2, за да постигне втората си победа от две в състезанията от трета дивизия в Европа.

Виляреал последва примера с победа с 2-1 над Апоел Беершеба, а истанбулският Башакшехир запази перфектен рекорд, след като победи Фиорентина с 3-0.

Украинският клуб Днепър-1 победи с 3:1 домакина си Аполон Лимасол, а Алкмаар победи Вадуц с 4:1.

Европейска лига

Роналдо отбеляза директна дузпа, пращайки вратаря на Шериф Максим Ковал отдясно шест минути след почивката. Той беше присъден, след като Патрик Капуцо свали Диого Далот.

Санчо изведе Юнайтед с 1:0 в 17-ата минута след пас на Кристиан Ериксен от границата на наказателното поле.

Мачът беше преместен от малкия стадион „Шариф“ в отцепническия регион на Приднестровието, който граничи с Украйна, след като УЕФА забрани на „Шариф“ да играе там този сезон след руската инвазия в Украйна.

Мачът се проведе в молдовската столица Кишинев, в центъра на страната, на стадион „Зимбро“.

В същата пета група Реал Сосиедад се нуждаеше от гола на резервата Александър Сорлот в 80-ата минута, за да победи Омоноя с 2-1.

Алиреза Джаханбахш вкара два гола за Фейенорд в група F, за да скочи с 4-0 след първото полувреме. Иранският нападател беше отхвърлен за трети играч след преглед на видео.

READ  „Борбата е пълна с тъпи герои“ - борците на Miro Blasts, които са избрали, изглеждат над способностите

Давид Ханко, Данило Перейра, Сантяго Хименес и Осама Идриси също отбелязаха голове за холандския клуб, за да се възстанови от загубата с 4:2 от Лацио в предишния кръг.

Също в група F, датският Мидтиланд победи Лацио с 5-1.

Михаел Грегорич отбеляза два гола за Фрайбург, за да стигне до шест точки в група G, когато Карабах победи Нант с 3-0 в Баку.

Луис Енрике, Хоакин и Серхио Каналес вкараха по един гол за Реал Бетис, за да оглавят третата група с шест точки. На възраст от 41 години и 56 дни Хоакин стана най-възрастният голмайстор в историята на надпреварата.

Резервата Пауло Дибала и Лоренцо Пелегрини вкараха гол в рамките на две минути в началото на второто полувреме, преди Андреа Белоти да добави третия, докато Рома отбеляза първата си победа в същата група.

Капитанът на Хелзинки Миро Тиньо беше изгонен в 13-ата минута на мача на Стадио Олимпико след фаул срещу Белоти.

Брага постигна победа с 1:0 над Унион Берлин, побеждавайки Сен Жилоаз Малмьо с 3:2 в група D.

Европейска лига на конференциите

Уест Хем се възстанови, след като Силкеборг поведе рано чрез Каспер Кеск. Мануел Ланзини изравни с дузпа, преди Джанлука Скамака и Крейг Доусън да постигнат комфортно предимство от 3-1 през първото полувреме. Сорен Тингстед отбеляза гол през втората част, но това не беше достатъчно и Уест Хем доминира във втория сет с шест точки.

Сердар Герлер вкара два гола, а резервата Бертран Траоре добави гол за Башакшехир, за да оглави първата група с шест точки. Hearts победи латвийския шампион RFS и завърши втори с три. И Фиорентина, и РФС имат точка.

READ  Елиминирани от плейофите на НБА, Маверикс завършиха краха, след като влязоха ол-ин с Кайри Ървинг

Славия Прага, който ще бъде домакин на своя последен стадион през май, се върна два пъти от гол надолу, преди Лукаш Масопеш да отбележи победа с 3-2 над Балкани, първият косовски отбор, достигнал груповата фаза на състезанието на УЕФА.

Славия се изравни на върха в група G със Севаспор, след като турският тим се наложи с 1:0 над Клуж.

АЗ Алкмаар доминира в група Е с две от две победи.

Авторско право 2022 г. Асошиейтед прес. Всички права запазени. Този материал не може да бъде публикуван, излъчван, пренаписван или разпространяван без разрешение.