ЛеБрон Джеймс става първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си

ЛеБрон Джеймс, шампионът на НБА за всички времена, достигна нов крайъгълен камък.

Сега Джеймс стана първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си. Мачът на звездите на Лос Анджелис Лейкърс официално прекрачи прага в събота вечер със загуба със 124-114 от Денвър Нъгетс в Crypto.com Arena.

Джеймс влезе в мача с 39 991 точки, след като отбеляза 31 точки при победата на своя отбор над Вашингтон Уизърдс в четвъртък. Той отбеляза първата си кофа в събота при бърз пробив в средата на първата четвърт, след което го последва с 3 точки само минути по-късно. След това Джеймс откри втората четвърт с пропуск от двама играчи на Нъгетс.

След това, две притежания на топката по-късно, Джеймс направи още един пропуск, след като изпревари Майкъл Портър младши за неговите 40 000 точки в кариерата.

Джеймс достигна този праг малко повече от година, след като постави рекорда за всички времена в НБА. На 8 февруари миналия сезон Джеймс отбеляза своята 38 388-а точка, изпреварвайки бившия шампион по точки Карим Абдул-Джабар. Оттогава той непрекъснато добавя към общата си сума, поставяйки рекорда извън обсега на бъдещи съперници.

„Искам да кажа, че не мога да седя тук и да казвам „не“, защото, разбира се, никой не е правил това досега“, каза Джеймс, когато го попитаха дали го интересува оценката от 40 000 точки в четвъртък вечер. „И за мен да съм на тази позиция и в този момент от моята кариера, мисля, че е доста невероятно. Това едно от най-важните неща, които съм направил в кариерата си? Не. Но означава ли нещо? Разбира се. Абсолютно. Защо не?“

Джеймс (39 години) все още е един от най-добрите голмайстори в своя двадесет и първи сезон в НБА. Той влезе в събота, класиран на 15-о място по резултат този сезон с 25,3 точки на мач. Откакто отбелязва средно 20,9 точки на мач като новобранец през сезон 2003-04, Джеймс има средно поне 25 точки във всеки от следващите си 20 сезона в НБА. Той беше шампион на лигата през сезон 2007-2008 с 30 точки на мач и е вкарвал средно над 30 точки два пъти в кариерата си.

READ  Противопоставянето на Арън Роджърс показва кой го подкрепя

Само преди два мача Джеймс вкара 19 точки през четвъртата четвърт, за да накара Лейкърс да компенсират изоставането си от 21 точки през четвъртата четвърт и да спечелят със 116-112 над Лос Анджелис Клипърс. Той бе най-резултатен в този мач с 34 точки. Джеймс завърши събота с 26 точки и девет асистенции, като стреля 12 от 20 от игра.

Докато е здрав, Джеймс очаква да продължи да увеличава резултата си през този сезон. на Лейкърс се състезават за място в плейофите като десети отбор в класирането на Западната конференция и ще продължат да разчитат силно на Джеймс през удължения период от сезона. Остава да се види дали ще може да ги задържи в надпреварата за плейофите или дори да ги върне в надпреварата, за да избегне турнир за игра.