Квалификацията Дейвис печели в Хобарт, Бенчич взима титлата в Аделаида

(Ройтерс) – Лорън Дейвис се завърна в кръга на победителите за първи път от шест години, след като американската квалификантка победи италианката Елизабета Кочиарито със 7-6 (0) 6-2 на финала на Hobart International в събота.

Дейвис, която спечели първата си титла в Оукланд през 2017 г., премина през два квалификационни мача, преди да влезе във финала и спечели титлата, без да загуби сет.

21-годишният Кокиариту победи Хобарт Интернешънъл и бившата шампионка на Australian Open София Кенин в три сета, за да стигне до финала.

Дейвис спаси два сетбола в първия сет и след това продължи през тайбрека, без да загуби нито една точка, преди да направи пробив в началото на втория сет, за да победи по-младата си опонентка.

„В момента имам много емоции, които преминават през тялото ми. Наистина съм щастлив, наистина развълнуван. Наистина трябваше да дам всичко от себе си за победата днес.“

29-годишната американка, която се изправя срещу Данка Ковинич в първия кръг на Australian Open, стана четвъртата квалификантка, спечелила титлата в Хобарт след германката Мона Бартел, испанката Гарбине Мугуруса и белгийката Елиз Мертенс.

На първенството в Аделаида швейцарката Белинда Бенчич разби Дария Касаткина седем пъти на финала, за да спечели с 6-0, 6-2 и да спечели осмата си титла в кариерата, след като и двете играчи имаха рундове на полуфиналите.

Олимпийската шампионка от Токио Бенчич не се сблъска с точка за пробив в 67-минутния мач, като същевременно спечели първите си осем поредни мача.

Бенчич е дванадесетата поставена на Australian Open и започва кампанията си срещу българката Виктория Томова, докато осмата поставена Касаткина се изправя срещу руската сънародничка Варвара Грачева.

READ  Последният ден от „Седмицата на Уолбърг“ приключва, когато Марк Уолбърг стимулира членовете на своята многомилионна фитнес серия до финалната линия

Допълнителен репортаж от Rohith Nair в Бенгалуру; Редактирано от Питър Ръдърфорд

Нашите стандарти: Принципи на Thomson Reuters Trust.