България поведе с 2-0 пред Нова Зеландия за Купа Дейвис

KB Bano се представи смело срещу българина Димитър Кузманов в събота.

Крис Саймс/Photosport

Отборът по тенис на Нова Зеландия в Купа Дейвис има планина, която трябва да изкачи, ако иска да избегне изпадане във Втора световна група.

България спечели и двете си победи на сингъл, докато водеше с 2-0 в плейофа на Нова Зеландия от Световната група 1 в Wilding Park в Крайстчърч в събота.

В един парещ ден в Крайстчърч, с температури, достигащи до 32°C, новозеландското дуо Ajit Ray и KB Banu се бори смело срещу страхотните си български врагове.

Александър Лазаров победи Рей със 7-6, 6-2 в началото на деня.

Прочетете още:
* Българският отбор по тенис за Купа Дейвис не се радва на подкрепата на родния си град Крайстчърч
* Задачата на Нова Зеландия за Купа Дейвис срещу България щеше да е малко по-малко плашеща без Григор Димитров
* „Няма стилни точки“: Великият тенис побеждава Новак Джокович по-добре от Роджър Федерер, но също няма кози

Димитър Кузманов, най-добрият играч на България на сингъл в тази среща (192-ри в света), дойде след сет, за да покори смелия Пано в едва втората им среща за Купа Дейвис, печелейки с 5-7, 6-3, 6-2. Това беше смело представяне от Панну, който е 576-ти в света за сингъл – 384 позиции под Кузманов.

Задачата на Нова Зеландия да постигне неприятна победа стана още по-напрегната, когато ветеранът Робин Стейтъм получи контузия късно в събота, преодолявайки проблем с ахилеса.

КБ Бано празнува победа по точка над българина Димитър Кузманов в събота.

Новозеландците имат звездна комбинация на двойки от Майкъл Винъс и Артем Ситак, за да излязат от първия мач в неделя, но ще трябва да спечелят това и да обърнат единично за победа за завръщане.

READ  Януарски преглед - Зимна приказка на Pinteresque в гъмжащите от вълци български пустини | Филми

Отсъствието на Стейтъм поради контузия беше удар за новозеландеца, тъй като 35-годишният играч, който направи своя дебют през 2005 г., е новозеландският играч с най-много мачове в историята с 33 мача.

Стейтъм можеше да влезе в историята на Нова Зеландия за Купа Дейвис в събота с победата си, изпреварвайки Они Барън за най-много победи (сингъл и на двойки). Стейтъм и Барън са обвързани с 30 победи, като Стейтъм отбеляза 28 победи на сингъл.

Нова Зеландия ще се надява, че той е достатъчно здрав, за да отиде в неделя, но ако срещата е недостижима, той може да не поеме риска.

Българската общност в Крайстчърч аплодира заедно с тях за съботния мач за Купа Дейвис срещу Нова Зеландия на Уайлдинг Парк.

Капитанът на Нова Зеландия за Купа „Дейвис“ Кели Евърндън беше въодушевена от това, което видя за Рей и Бану, и смяташе, че те биха били по-добри за това преживяване.

Когато бяхме във Финландия [in September and they struggled] Тук нощ и ден. Начинът, по който играят, е невероятен.

„Важното нещо, което се опитваме да накараме всички да разберат, е, че никой няма да ви го даде на това ниво, така че трябва да отидете там и когато получите такива възможности, трябва да ги вземете.“

Пану оцеля при три сетбола в десетия гейм от първия сет, за да задържи подаването си и да заключи резултата 5-5 в смело представяне на 26-годишния уелингтонец.

Той подхрани тази увереност, като направи добра игра за пробив, за да пробие подаването на Кузманов и продължи напред, преди да завърши първия сет със 7-5.

READ  Щатският панаир на Мисисипи стартира своята гама от развлечения

Обляната в слънце публика избухна, когато Pannu грабна първия сет, надделявайки в дуел, продължил 1 час и 17 минути.

Кузманов отвърна, постигна решителен трети сет с убедително представяне във втория сет.

Българинът Александър Лазаров празнува спечелването на точка по време на победата си на сингъл за Купа „Дейвис“ над новозеландеца Аджит Рай.

Той най-накрая проби подаването на Панио за първи път в мача след повече от два часа, за да поведе с 5-3 и след това задържа подаването си, за да вземе решаващия втори сет.

Кузманов явно намери енергия от спечеления втори сет, пробивайки Пано в третия гейм от третия сет, за да поведе с 2-1. Той никога не погледна назад оттам с наведена глава на Панну.

В предишния мач имаше какво да хареса в играта на Рей в първия сет, който той до голяма степен изравни с Лазаров.

Новозеландецът Аджит Рай връща удар по време на гумата си на сингъл срещу българина Александър Лазаров.

В интригуващ първи сет Рей имаше четири точки за пробив в третия гейм, но не успя да се възползва от сервиса на Лазаров.

Лазаров изглежда контролираше играта, след като нанесе решителния удар в осмия гейм, прекъсвайки подаването на Рей, за да поведе с 5-3, давайки му шанс да сервира извън сета.

Рей, в шестия си мач за Купа Дейвис, смачка и проби сервиса на Лазаров в следващия гейм, за да се доближи до 5-4, отбелязвайки някои солидни резултати. След това запазете услугата, за да го уредите на 5-5.

Всичко се срина в тайбрека на първия сет, но новозеландецът с Лазаров показа класата си и принуди Рей да направи непредизвикани грешки. Той бе надигран със 7-1 в тайбрек, давайки решаващия първи сет на Лазаров.

READ  3SS предлага Smart TV приложения за A1 България, за да обогатят OTT гледането

Вторият сет беше изцяло на Лазаров, който проби подаването на Рей в откриващия мач и беше трудно да спре дотук.