Алекс де Минаур претърпява катастрофа за рожден ден в „луда“ драма в Ротердам

Алекс де Минаур (вдясно) беше разрушен, след като пропусна два мачбола, преди да загуби на четвъртфиналите на Rotterdam Open. Снимка: Гети

Алекс де Минаур излезе с разочарование в социалните медии, след като пропиля два мачбола в жестоката четвъртфинална загуба от Григор Димитров на Rotterdam Open. Австралийският долар е доставен Жалък подарък за 24-ти рожден ден В Холандия, след като не успя да постигне победа над смелия българин.

Де Минаур изглеждаше сякаш е на път към полуфиналите на турнира ATP 500 на закрито, когато имаше два мачбола при 6-4 в решаващия тайбрек във финалния сет. Австралиецът получи директен удар, който трябваше да го изведе на четвъртфиналите, но пропусна опита му да спечели форхенд и присъди точката на Димитров.

дивак: Надал беше въвлечен в грозен скандал на фона на скандала около Джокович

„страшен“: Светът на тениса е взривен от бруталното действие на Ига Светек в Катар

изненадващо: Ons Jabeur в масивна актуализация след последиците от „катастрофалната“ контузия

Ударът на рожденика се отклони в трамвая и световният номер 28 Димитров се измъкна, като взе последните четири точки, за да подпечата вълнуваща победа с 6-3 3-6 7-6 (8-6) след малко над две точки. И половин час най-вълнуващата битка. Димитров – който показа проблясъци на качеството, което някога го направи третият най-добър играч в играта – подпечата победата с шанса за първи мач точки, слагайки още сол в раните на Де Минаур.

Начинът, по който българинът подпечата победата, беше още по-сърцераздирателен за австралиеца, след като съперникът му измисли привидно невъзможен пас напред от основната линия, който изкрещя покрай Де Минаур и отряза линията. Това беше бурен край на толкова обещаващата седмица за австралийската фланелка номер 2, която се доближи до масивна трета победа в рамките на само три дни, след като си осигури ужасно равенство.

READ  Шилтън опитомява Пол, за да стигне до първия си четвъртфинал на US Open

Не толкова добре обигран, колкото при предаването на световния номер 5 Андрей Рубльов в първия му мач, човекът от Сидни в крайна сметка беше разочарован от 42 непредизвикани грешки. Но истинското разочарование дойде, след като той се пребори да бъде нокаутиран в първия сет, за да се класира на полуфинал срещу Даниил Медведев, който по-късно записа своето място с 6-2 6-4. Защитаващият титлата си Феликс Оже-Алиасиме.

„Определено не е най-добрият подарък за рожден ден, който мога да получа“, написа Де Минаур в социалните медии, заедно с две разочаровани емотикони. „Все пак благодаря на всички за пожеланията за Бдена.“ Феновете на тениса също се включиха в социалните медии, за да реагират на дивия финал в Ротердам, като мнозина изразиха съчувствие към победения австралиец.

Даниил Медведев е твърде добър за Феликс Оже-Алиасиме

Медведев повиши рекорда си над Оже-Алиасим до 5-0, когато стигна до последните четири в Ротердам с комфортна победа в два сета. Руснакът отбеляза само пет непредизвикани грешки, в сравнение с 20 за канадеца, при победата с 6-2, 6-4.

„Днес беше най-добрият ми мач за седмицата, но трябва да надграждам върху това“, каза световният №11. Медведев следва да се изправи срещу Димитров за място в решаващия турнир в Ротердам.

Показан тук, руснакът Даниил Медведев реагира след победата над Феликс Оже-Алиасиме на четвъртфиналите в Ротердам.

Руснакът Даниил Медведев реагира след победата над Феликс Оже-Алиасим на четвъртфиналите в Ротердам. Снимка: Гети

Световният номер 14 Яник Синър, който шокира първия поставен Стефанос Циципас в два сета по-рано през седмицата, достигна последните четири, като победи трикратния победител Стан Вавринка с 6-1, 6-3. 72-минутната победа на Sinner удължи победната серия на Sinner до шест мача, след като той спечели титлата в Монпелие миналия уикенд.

READ  ADRA в България и УНИЦЕФ приключват първата учебна година за украинските бежанци

„Просто се опитвам да играя всеки мач с висок интензитет, опитвам се да играя моята игра, опитвам се да се адаптирам“, каза Синър. „Мачът от първия кръг тук беше много важен за мен, а след това се опитвам да продължа да играя и мисля, че също беше добър мач. Никога не е лесно да се играе срещу него, така че съм много щастлив.“

Следващият Sinner ще се изправи срещу холандския играч с уайлд кард Talon Griekspoor, който победи своя сънародник № 160 Giggs Brewer с 6-4, 6-4.