Дейвид Куин на Рейнджърс се чувства облекчен с по-малко защитни попадения

Главният треньор на Рейнджърс Дейвид Куин е избрал защитниците Адам Фокс и Райън Линдгрен да направят две смени в противопоставянето им срещу Флайърс в четвъртък и петък, за да избегнат поставянето на Либор Хаджик и Зак Джоунс на леда на същото време. .

С излизането на Джейкъб Трупа в обозримо бъдеще поради предполагаемо сътресение, Куин каза, че ще продължи да се бори с отбранителното ядро.

Стратегията беше по-ефективна при победа на Рейнджърс с 4: 1 в петък, отколкото при загуба в четвъртък, когато 10 от 12-те минути дузпи бяха изпратени от защитниците.

„Беше по-лесно да управляваме D тази вечер, защото не взехме същото количество наказания“, каза Куин в петък. „Фокси и Лейди явно са преживели ада от една година. Те бяха най-добрата ни двойка. В ключови ситуации ще ги видите заедно при определени обстоятелства. Очевидно, тъй като Труба е ден за ден, може да видите този подход в нашия D -оценка. „

Разбираемо е, че Куин не искаше да поп Хадж и Джоунс заедно, като се има предвид, че четвъртък беше първото участие на Джоунс в НХЛ и първият мач на Хагик в състава, след като играта му се изплъзна.

Адам Фокс тласка Травис Конецки по време на победата на Рейнджърс с 4: 1 над Флайърс.
AP

Когато го попитаха преди реванша в петък с Флайърс в градината дали е загрижен за изгарянето на Фокс и Лендгрен, Куин беше напред.

– Да – каза той преди дълга пауза. „Ще свършим по-добра работа – не по-добра работа, не бива да го казвам. Санкциите наистина влошиха начина, по който вървеше D-образната ротация. Това бяха толкова много наказания.“

READ  Мечтаната работа на Стилиян Петров беше прекъсната заради рак. Сега той иска да помогне на футболните звезди да планират бъдещето

Александър Георгиев се завърна на вратата, за да спечели победата в петък, което е третият му старт в последните му девет мача.

25-годишният българин е завършил 26 спасявания, включително 10 през последните 20 минути, и е натрупал победи във всеки от последните си три мача. След скалист старт на сезона, Георгиев заяви, че чувства, че работата, която върши в играта си, се е изплатила.

„Изглежда много далеч, началото на сезона и сега“, каза той. „Продължаваме да играем всеки ден и мисля, че това помогна да се започне тренировката, за да започне мачът. С напредването на сезона започвате да сте по-наясно какво трябва да се съсредоточите върху леда.“

С графика за бягане Куин каза, че никога не обмисля да отиде отново с Игор Шестеркин поради голямото му натоварване напоследък.

„Не, не мислех да се връщам при Чисти“, каза той. „Георги изигра добре в последния си мач и ние се чувстваме уверени и в двамата вратари. В един момент Шести ще играе обратно, но това ще бъде така. [two] И [three] То също започва, така че това е другата част от пъзела, не е само краткият сезон. „

Задният домакински мач на Рейнджърс срещу Флайърс в четвъртък и петък беше първият път в историята на франчайза, че те изиграха два поредни редовни мача срещу един и същ съперник на Мадисън Скуеър Гардън.