Шаповалов и Посписил отпадат от началните мачове на National Bank Open в Монреал

Двойна грешка при отваряне. Двата изгубени удара. Нов фаул в мачбола.

Дъждовният мач на Денис Шаповалов приключи малко след подновяването си във вторник следобед, след като той отказа решението си със 7-5, 7-6 (4) срещу австралиеца Алекс де Минаур на Men’s National Bank Open в Монреал.

Играчите водеха ожесточена битка предната вечер, но дъждът ги принуди да ги отложат с тайбрека, равен с три. Шаповалов се надяваше да предизвика решаващ трети сет, но вместо това беше елиминиран само след няколко минути на корта.

„Никога преди не съм имал точно това преживяване, така че беше трудно“, каза Шаповалов.

Гледайте | Шаповалов работи върху загубата на последователни сетове:

Борбите на Денис Шаповалов продължават на National Bank Open

Австралиецът Алекс де Минаур спечели първия си мач на National Bank Open в Монреал, побеждавайки Денис Шаповалов от Ричмънд Хил, Онтарио, със 7-5, 7-6 (4). За Шаповалов това е девета загуба в последните му 10 мача.

Резултатът беше труден ден за канадците в тегленето на сингъл с 56 играчи. Васек Поспишил загуби с 6-4, 6-4 от американеца Томи Бол, докато българският 15-и поставен Григор Димитров победи с 6-4 7-5 Алексис Галарно от Лавал в Кю.

Това остави шестия поставен Феликс Оже-Алиасим от Монреал като последния канадец, останал в играта на сингъл. Чао в първия кръг и вероятно ще изиграе първия си мач в сряда.

Стенанията можеха да се чуят на жребия миналия петък, когато името на де Минор беше извикано като първи опонент на Шаповалов.

На 21-во място де Минаур е с точка пред Шаповалов в световната ранглиста. Петкратният победител в ATP Tour също победи канадеца в двете предишни срещи на професионално ниво.

READ  Българската делегация от Спешъл Олимпикс спечели 4 бронзови, 4 сребърни и 2 златни медала на Световните летни игри Берлин 2023

Де Минаур не беше обезпокоен от силата на Шаповалов по време на мача и успя да се справи с широки удари с лява ръка. Страхотните й умения за припомняне помогнаха да смекчат агресивността на канадката и доведоха до някои погрешни стъпки.

„Мисля, че направих много добро вчера, изиграх страхотни точки“, каза Шаповалов. „Чувствах, че започвам да набирам инерция в мача. Мислех, че се надявам и играя малко тенис на добро ниво.“

Шаповалов от Ричмънд Хил, Онтарио, отбеляза само една победа, откакто победи Рафаел Надал миналия май в Рим. По-късно през деня трябваше да играе на двойки с руснака Карен Хачанов срещу индиеца Рохан Бопана и Матве Миделкооп от Холандия.

Междувременно Поспишил спечели три точки за пробив в последния гейм от първия сет, но не успя да реализира. Пол завърши победата за един час и 25 минути.

„[It] „Това определено не беше един от най-добрите ми мачове“, каза Поспишил. Томи играеше своята игра. Той не изигра нещо толкова изключително, че да не мога да си дам поглед по-добре. Но да, това не бяха най-добрите мачове. Имах хубави моменти, но те са непоследователни.”

Гледайте | Посписил губи в два сета:

Vasek Pospisil нокаутира в първия кръг на National Bank Open

Вац Посписил от Върнън, Британска Колумбия загуби от американеца Томи Бол с 6-4, 6-4 в първия кръг на Откритото първенство на Националната банка на Англия в Монреал.

Роденият във Върнън, Британска Колумбия влезе в жребия на двойки с италианеца Яник Сенер. Роденият в Калгари Клиф Харпър и Уилям Драксел от Нюмаркет, Онтарио, са другите канадци в бизнеса с двойки.

READ  Луис Рубиалес: Испанският футболен президент е изправен пред критики, след като даде изненадваща целувка на победителката от Световната купа Дженифър Ермосо по устните след спечелването на златото

Откриващата сесия във вторник беше отложена с около 90 минути поради влажно време. Друго забавяне поради дъжд доведе до 20-минутен престой следобед.

Австралиецът Ник Кирьос, който спечели миналата седмица във Вашингтон, победи аржентинеца Себастиан Баес с 6-4 6-4, за да подготви вълнуващ мач от втория кръг с руснака Даниил Медведев.

13-ият поставен Марин Чилич победи хърватина Борна Чорич с 6-3, 6-2. Други поставени играчи, които се класираха за националния отбор, включват 14-ия поставен Роберто Баутиста Агут и 17-ия поставен Гаел Монфис от Франция.

Единствената изненада в следобедната игра видя испанеца Пабло Кареньо Буста да изненада 11-ия поставен Матео Беретини с 6-3, 6-2. Британският притежател на уайлд кард Анди Мъри трябваше да играе срещу американеца Тейлър Фриц, поставен под 10-о място, във вечерния мач.

Турнирът с $6,57 милиона продължава до неделя.

Гледайте | Галарно губи от българина Димитров:

Alexis Galarneau от Laval попада в Masters 1000 за първи път на National Bank Open

В своя дебют в Мастърс 1000 Алексис Галарно от Лавал, Кю, загуби от българина Григор Дмитров с 6-4, 7-5 в първия кръг на National Bank of Montreal в Монреал.

Марино изгонен

Канадката Ребека Марино загуби с 6-3, 6-7 (5), 4-6 от китайката Ченг Цинуен в първия кръг на Women’s National Bank Open в Торонто.

Родената във Ванкувър влезе в турнира, след като се появи на четвъртфиналите на Citi Open, губейки от австралийката Дария Савил.

Марино, която попадна в Топ 100 на WTA за първи път от 2012 г. и в момента е 96-а, започна да се изкачва рано, след като грабна първия сет с относителна лекота.

READ  Джон Таварес е тежко ранен и откаран в болница

Гледайте | Марино се върна в първия кръг:

Ребека Марино го носеше в откриващия кръг на National Bank Open

Въпреки че взе първия сет, Ребека Марино от Ванкувър падна от китайката Ченуен Ченг с 3-6, 7-6 (5), 6-4 в първия кръг на National Bank Open в Торонто.

Марино преодоля силното начало на Зенг във втория сет, но имаше проблеми с непредизвикани грешки в тайбрека.

Канадецът напредна с 4-3 във финалния сет, преди да загуби последните три мача.

Марино изстреля 12 аса за 10 ljng и имаше перфектна точка за пробив 2 за 2 при загубата.

19-годишният Ченг, 51-ви в ранглистата, ще играе в предстоящия втори кръг срещу петия поставен Анас Джабер.

Нейната канадска сънародничка Карол Чао също загуби първия си мач с 6-1 6-3 срещу американката Аманда Анисимова.

Страданието на Осака продължава

Последните борби на Наоми Осака продължиха във вторник с ранно отпадане в Торонто.

Четирикратната шампионка от Големия шлем се оттегли от мача си от първия кръг поради контузия в гърба. Осака загуби със 7-6 (4) 3-0 от естонката Кая Канепи, когато се оттегли от мача.

„Почувствах гърба си от началото на мача и въпреки че се опитах да го преодолея, не можах този ден“, каза Осака.

„Бих искал да отдам признание на Kia за добрата игра и да й пожелая всичко най-добро до края на турнира.“

31-ият поставен, Канебе, ще играе следващият срещу 8-ия поставен Гарбине Мугуруса от Испания.