49ers най-накрая имат предимство в графика срещу огромните Eagles през седмица 13 – NBC Sports Bay Area и Калифорния

49ers претърпяха големи пропуски в графика през сезон 2023 на NFL, но в неделя най-накрая ще се възползват от малко повече почивка.

Конфликтът от Седмица 13 на Сан Франциско с Филаделфия Ийгълс в неделя ще бъде вторият и последен мач на 49-те с предимство на почивката пред всичките 17 мача. Победата им в Седмица 4 над Аризона Кардиналс дойде след няколко допълнителни дни почивка след техните 30- 12 победа над Ню Йорк Джайънтс във „Футбол в четвъртък вечер“ предната седмица.

Вторият мач на 49ers в четвъртък вечерта, победата над Сиатъл Сийхоукс на Деня на благодарността, им позволява да се отправят към Филаделфия с няколко почивни дни повече от Eagles. Това предимство може да е още по-очевидно, след като защитата на Филаделфия беше на терена за удивителните 92 снимки в неделя при победата им над Бъфало Билс в продълженията.

Допълнителната почивка, на която 49ers се насладиха след завръщането си у дома от тихоокеанския северозапад, е аномалия за тях, но не и за техните противници. Графикът на Сан Франциско за 2023 г. включва или ще включва четири мача срещу опоненти, които идват в предсрочната седмица: Седмица 6 (срещу Кливланд Браунс), Седмица 8 (срещу Синсинати Бенгалс), Седмица 10 (срещу Джаксънвил Джагуарс) и Седмица 15 (срещу (Аризона Кардиналс) Всички мачове с изключение на Седмица 8 са мачове като гост, където 49ers трябва да пътуват, плюс останалите са недостатъци.

Графикът не става по-лесен за 49ers след завръщането им от Филаделфия, където в неделя те ще бъдат домакини на доста отпочинал отбор Seahawks, който ще играе в четвъртък вечер срещу Dallas Cowboys през седмица 13.

READ  Агентът на QB на свободна практика Cam Newton беше подложен на критика за коментари за жени, които „не знаят кога да млъкнат“

В седмица 16 49ers ще имат кратка седмица след футболно състезание в понеделник вечер с Baltimore Ravens на стадион Levi’s на Коледа. Следващата седмица 49ers отново ще се отправят из цялата страна, за да играят срещу Washington Commanders в навечерието на Нова година в мач, планиран да започне в 10 сутринта тихоокеанско време.

че Статия, написана от Шарп за футболен анализ, написан след публикуването на графика на НФЛ в края на май, очерта несъответствието между всички 32 отбора на НФЛ и колко почивка ще получат. Тяхната формула показва, че 49ers имат най-високите 20 дни почивка в лигата, което прави графика им най-предизвикателен. За разлика от тях, командирите, Ню Йорк Джетс и Чикаго Беърс имат най-голямото предимство, когато обмислят почивката на играчите, с 12 дни повече от техните конкуренти.

Има фактори, различни от графика, които влияят на успеха на отбора, но те имат значение. Кратките седмици могат да попречат на играч, който се справя с нараняване, да може да се подготви за мач, както видяха 49ers с офанзивен лайнмен Спенсър Бърфорд в Седмица 12 и широк приемник Брандън Айюк в Седмица 3 – и двете състезания в четвъртък вечер.

Така че 49ers имат малко повече почивка от своя страна, за да се насочат към Филаделфия, но ще им трябва повече от това, за да победят първия поставен в NFC. Съблекалнята и треньорският щаб са добре запознати със задачата и докато Сан Франциско се възползва от трите допълнителни почивни дни, те разчитат на други неща, за да напуснат Източното крайбрежие с победа през седмица 13.

READ  Полузащитникът на Пари Сен Жермен Верати подписва двугодишно удължаване на договора | спорт